İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

2022 Ağustos ayı itibariyle İntörn Mühendislik uygulamasına geçen Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Akşehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü arasında, “İntörn Mühendislik ile Akşehir ve Bölge Sanayisine Uygun Mühendis Yetiştirilmesi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Fakülte Dekanlığında gerçekleştirilen imza törenine; Fakülte Dekanı Prof. Dr. Süleyman Neşeli ve Akşehir Organize Sanayi Bölge Müdürü Murat Balaman ile sektör temsilcileri ve akademik personel katıldı. Yapılan protokol; öğrencilerin, Akşehir Organize Sanayi Bölgesi tarafından üyelerine yapılacak duyuru sonucunda stajyer bulundurmak isteyen işletmelere yönlendirilmesini ve proje, eğitim, kariyer günü etkinlikleri vb. ortak iş birliklerini kapsıyor.

Akşehir Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Neşeli, protokolün önemine dikkat çektiği konuşmasında; öğrencilerin mezun olmadan sanayi ile buluşmasını sağlayacak protokol ile daha nitelikli mezunlar ve daha kolay iş bulabilme olanağı yakalamayı hedeflediklerini söyledi.

HABER BÜLTENİ

AKORSAB e-posta listemize kayıt olun, son duyuru ve gelişmelerden haberdar olun.